Kütahya Zafer Gazetesi Günlük Siyasi Gazete - ODA SEÇİMLERİ 2014
KÜTAHYA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ 1 ADET SÜRÜCÜLÜ ARAÇ KİRALAMA İŞİ
KÜTAHYA İLİ ASLANAPA, EMET VE TAVŞANLI İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI HİZMET BİNALARINA AİT UYGULAMA PROJELERİNİN VE YAKLAŞIK MALİYETİN  HAZIRLANMASI İŞİ
KÜTAHYA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 112 ASHİ VE LOJMANLARIN KAZAN DAİRELERİNİN GENEL ONARIM
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ODA SEÇİMLERİ 2014

18.11.2013 / 09:28

Kütahya mı oda seçimleri heyecanı sardı, başkanlar, başkan adayları, üyeler yollara düştüler. Esnafların sorunlarına çözüm üretmek, sahiplenmek yol yöntem yeni imkanlar yaratmak adına!

28 yıldır dolaylı ticaret yapan ZORUNLU oda kaydı olan sıradan vekâleten esnafım...

Geçen süreçte bu odaların ne işe yaradığını hiç anlayamadım cahil sıradan biri olmam belki görmeme engel olmuştur. Odalar oda başkanları her ay zorunlu aidata tabi tutulan, evrak alımında tasdik onay vs parası alan aidat borcu olduğunda da ilgili evrakları vermeyen bu kuruluşlar NE İŞ YAPARLAR ESNAF İÇİN!

Şehrin kalkınmasında nasıl bir öncelikleri, siyaset kurumuna önerileri, bugüne kadar aktif rol aldıkları bir proje örneği var mıdır?

Merak ederim kurulduğu günden bugüne ne katkıları olmuştur esnaflara açıklasınlar bilelim ama şunu da demesinler kredi sağlıyoruz? Esnaf dört kefil buldu mu değil ülkemden dünyadan kredi bulur biliyorsunuz değil mi? Çok merak ederim oda başkanlığından emekli olanlar da var mıdır? Üç dönem beş dönem başkanlık yapanların amacı nedir, koltuklar mı makam mı aylık mı caziptir? Yoksa tüm idealleri esnafa katkı sağlamak mıdır?!

Kamuda; dernek yöneticilerinin temsil kabiliyeti nedir? Hangi işlerin altına imza atmak, hak savunuculuğu yapmakta, bunun karşılığında esnaflara ne kazandırmışlardır bugüne kadar?

Esnafların yıllarca ödediği aidatlar ne şekilde nerelerde değerlendirilmekte olup KÜTAHYA YA nasıl bir dönüşü olmuştur. 

Esnaflar maliye kaydı olmadan ticaret yapma imkanına sahip değilken 5 yılda bir sicil yoklama zorunluluğu esnafa işkence değil midir? 

Yıllardır önünden geçerim METEM tesislerinin bahçenin binanın tarumar edilmiş her yanı beni rahatsız ederken orada bulunanları rahatsız etmez mi? 

Esnaflarımıza o bahçe içersin de bir sosyal tesis yapabilme imkanı da mı yoktur? Yoksa canınız sağ olsun bizlerde yaratana havale ederiz.

Bu konuda ki sıkıntımızı BİMERE DE aktarmıştım tek umudumuz sivil anayasa çalışmasında yer alması olur mu bir gün inşallah.

Son cümle işgal ettiğiniz makamlardaki ürettiğiniz hizmetler dünya karnesinden ahirete geçerken belgeniz olacaktır biline... BEN -ce 
Etiketler:
Bu yazi toplam 551 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR